niedziela, 5 sierpnia 2018

Bajki z serca, od serca, do serca....

 


Pani Barbara Delimat bolesławianka, która zwiedziła pół świata.
( zdjęcie ze strony telewizji bolesławieckiej)
O pani Barbarze Delimat pisałam już wcześniej w związku z jej bajką o Bolesławcu, teraz jednak chciałabym wam przybliżyć jej działania nieco bardziej bo nie jest ona zwykłą „bajkopisarką” choć pisanie bajek to bardzo trudne zadanie. Pani Barbara to osoba niesamowicie uzdolniona w wielu dziedzinach. Poczytajcie więcej O Bazylim Bolesławcu i pięknych ilustracjach.

Jej bajki to przepięknie ilustrowane opowieści dydaktyczne opowiadające świat maluchom, ale i przynoszące mnóstwo zabawy i radości. 

Przygody Bazylego we Wrocławiu w książce „Bazyli w podróży” to opowieść o pięknym mieście, „Babcia Mania” to opowieść o zwierzętach i pewnej przesympatycznej babci o piesku Maciusiu i kotce Psotce, które umieją odwdzięczyć się babci Mani za opiekę, kiedy ona potrzebuje pomocy. 

„Przygody Krasnala Kichusia” to zgodnie z tytułem opowieść o maleńkim krasnalu, który… no tak. Poczytajcie sami. 

To piękne, pogodne, pozytywne, cudnie napisane bajki dla dzieci, raczej młodszych. Takie bajeczki do czytania przed snem… Jeżeli jedziecie do Bolesławca - przeczytajcie o Bazylim, który przyjmuje gości, przejeżdżacie przez Wrocław przeczytajcie o Bazylim w podroży… 

Piękne i pożyteczne! 

Pani Barbara jest też genialnie utalentowana w dziedzinie makramy artystycznej. Tu macie przepiękne widokówki ze zdjęciami jej dzieł, które wkrótce być może będzie można zdobyć w konkursie. Widokówki, nie makramy, oczywiście. 

Uwielbiam osoby, które w każdym wieku i stanie ducha, bo różne się w żuciu dzieje mają swoje pasje i zamiast marudzić, robią coś co sprawia im przyjemność. 

Pasja jest najważniejsza. 

Pasja daje chęć do życia, pozwala szerzej patrzeć na świat, pozwala być z ludźmi w bardziej intensywny sposób, robić coś co daje satysfakcje, a nie przykuwa na godziny do telewizora. 

Powiem szczerze, że podziwiam i zazdroszczę. 

Bajki pięknie ilustrowane przez profesjonalną ilustratorkę Agnieszkę Strzelecką-Ślęzak można kupić u autorki z autografem pod adresem barbara.d@onet.eu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz