niedziela, 28 kwietnia 2019

Polscy Bogowie Wojny... Historia w ciekawym wydaniu.


POLSCY BOGOWIE WOJNY

Wydawnictwo
ZNAK

Nie wierzę w sprawiedliwe wojny, nie lubię wojen, boję się ich i dałabym wszystko, żeby ich nie było, ale to czego ja chcę nie ma tu znaczenia, wojna jest wpisana w ludzką historię i czy się chce czy się nie chce ona istniała, istnieje i będzie istnieć. 

A kim są bogowie wojny? 

Otóż wojna potrzebuje wodzów, strategów, ludzi, którzy to straszne szaleństwo przekują w zwycięstwo. 

Ludzi, którzy sprawią, że rozlew krwi nie będzie daremny. 

Wielcy wodzowie to towar zawsze deficytowy, bo rzadko kiedy trafiają się ludzie, którzy posiadają zdolności przywódcze i wiedzę taktyczną zarazem, strategowie, którzy potrafią zminimalizować straty, przekuć porażki w zwycięstwa, a czasami po prostu nie dopuścić do rozlewu krwi. 

Nawet nienawidząc wojen, a może tym bardziej powinno się o nich wiedzieć jak najwięcej. 

Jakie były, dlaczego wybuchły, kto dowodził i jak dowodził. 

Oto publikacja „Polscy bogowie wojny”. Kogo nam przedstawi? Najwspanialszych dowódców i wybitnych polskich strategów od Bolesława Chrobrego, przez hetmanów Żółkiewskiego, Czarnieckiego, czy Sobieskiego aż po generałów Sikorskiego czy Maczka. 

Jest to fascynująca publikacja napisana lekkim, choć adekwatnym językiem i przybliża nam nie tylko postaci o których mowa ale i ich czasy, sposoby prowadzenia wojen, konflikty, tak dawne, że już prawie niezrozumiałe, ale po prostu historie, a historia wojen to paradoksalnie historia ludzkości! 

Te książkę warto przeczytać i powinien przeczytać ją każdy i pacyfista i militarysta, bo historię znać się powinno niezależnie od poglądów, 

Do tej książki zachęcam także i dlatego, że jest doskonale przejrzyście i ciekawie napisana. Nikogo nie znudzi, wielu zaciekawi, wielu do historii zachęci. 

Zaopatrzona jest też w ilustracje i jest ich dość dużo i choć czarno białe uzupełniają tekst i stanowią dodatkowy atut tej publikacji
2 komentarze:

  1. Książka wydaje się bardzo ciekawa ^^ zapisałam ją sobie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak na pozycję typu popularnonaukowego to i przystępna i ciekawa, naprawdę. Niektóre bywają koszmarnie ciężkie!

      Usuń