niedziela, 21 stycznia 2018

"W zapachu włoskiej kuchni" Recenzja już wkrótce.


 Już wkrótce recenzja najnowszej książki Lucyny Kleinert, a dziś kilka słów o autorce, której książki, mimo, iż nie są właściwie powieściami, ze wszech miar warte są przeczytania.

Wszystkie mam, wszystkie czytałam.

W zapachu włoskiej kuchni czyli „Badante ze Wzgórza Czterech Wiatrów” Luci ( Lucyny Kleinert) stanowią kontynuację wcześniej wydanej książki „ Dziennik badante czyli Italia pod podszewką” oraz „ Opowieści ascolańskie i inna włoszczyzna”.

Pierwsze książki cieszyły się sporym, zainteresowaniem wśród miłośników Italii. Autorka opowiada o przepięknym włoskim mieście Ascoli Piceno i urokliwych miasteczkach Marche. 

Wszystkie te opowieści wplecione są w autentyczny ( jak poprzednio) dziennik Lucyny Kleinert. Lucyna Kleinert jest również autorką wspomnień pod tytułem „ Życiorys PRL- em malowany” , który, jest dostępny w księgarniach internetowych. Ta książka, jak mówi autorka powstała z potrzeby serca żeby ocalić wspomnienia tamtych już historycznych czasów. 

Aktualnie autorka wróciła do Italii do miasta, które pokochała. Do Ascoli Piceno. Przeżyła tam ostatnie trzęsienia ziemi i straciła dom, który czeka na odbudowę. To zabytkowa kamienica mająca 700 lat. Sama kamienica oparła się kataklizmowi jednak mieszkanie ucierpiało. 

Autorka wraz z partnerem i psem mieszka w hotelu. Jednak w dalszym ciągu mieszka także w Chorzowie, do którego przyjechała przed wielu laty z Krakowa i te 3 miasta są jej miejscem na ziemi. Kocha koty i psy. W polskim domu ma 3 koty a we włoskim pieska o imieniu Billy, który w jej książkach ma na imię Figaro zapożyczone od ogromnego kota, który przychodzi po dachach Ascoli odwiedzać autorkę. 

Jest miłośniczką włoskiej kuchni, ale nie przedkłada jej nad polską - stąd kolejny pomysł na książkę. Tym razem kucharską, która będzie stanowić swoisty kucharski dziennik autorki. 

Przepisy polskie z jej polskiego domu w zderzeniu z kuchnią włoską przygotowywaną przez rodowitego Włocha, z którym Lucyna Kleinert jest związana. 
Prowadzi ona również na stronach internetowych popularny blog pod nazwą „ Poza granicami Polski ale nie tylko

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz