czwartek, 12 kwietnia 2018

Coś do czytania, cos do przemysleń.

Od dawna, ze względów życiowych, ale poniekąd także i zawodowych interesuję się zaburzeniami ze spektrum autyzmu i samym autyzmem. 

Nie jest to tylko ciekawość. Wiedza na ten temat jest dla mnie ważna z wielu powodów, z wielu powodów też staram się zdobywać ją z pewnych źródeł. Owszem czytam książki pisane przez rodziców dla rodziców, jednak nie zastąpi to rzetelnej wiedzy, a taką wydaje mi się właśnie znalazłam. 

Obie książki wydane przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagielońskiego aż kuszą tytułami. Pierwsza "(Sekretna) księga asperdzieciaka" Jennifer Cook O'Toole zapowiada sporą dawkę praktycznej wiedzy i skierowana jest do DZIECI i MŁODZIEŻY z tym zaburzeniem, dotkniętych w jakimś stopniu ( większym lub mniejszym)upośledzeniem umiejętności społecznych. Druga to  "Kobiety i dziewczyny ze spektrum autyzmu" Sarah Hendrickx  prezentuje "żeńskie" spojrzenie na to zaburzenie i życie w jego cieniu. Jest połączeniem doświadczeń zawodowych i  osobistych samej autorki, która zawiera zarówno wyniki badań naukowych jak prywatne obserwacje i doświadczenia.
Czeka mnie świetna lektura!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz